Rehberlik Hizmetleri


Merhaba!

2001 yılından beri profesyonel turist rehberliği yapmaktayım.

Türkiye’nin eşsiz doğasına olan tutkum ağır basınca üniversiteden aldığım petrol ve doğalgaz mühendisliği ünvanımdan feragat edip rehber olmaya karar verdim. Kendimi tek bir kelimeyle tarif etmek isteseydim “ben bir gezginim” derdim. Şimdiye kadar Türkiye’nin hemen her köşesini ziyaret ettim ve fotoğrafladım. Meslek hayatım unutulmaz anılarla geçti. Kültür turlarından tutun dağ bisikletine, deniz kanosundan kanyonculuğa kadar geniş bir yelpazede rehberlik mesleğini icra ettim. Kariyerimde geride bıraktığım on beş yılda çok önemli tecrübeler kazandım ve bugün bunları konuklarımla paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum. İşimi çok seviyorum ve hala ilk günkü heyecanımla turlarıma çıkıyorum.

Yoğun yaşantımdan arta kalan zamanlarda bir doğa harikası olan Fethiye’de ikamet ediyorum. Halen aktif olarak dağcılık, slalom kayağı, aletli dalış, orienteering, bisiklet gibi doğa sporlarıyla uğraşıyorum. Bugüne değin gönüllü ve profesyonel olarak binlerce doğa severe ilkyardım, kurtarma, dalış ve dağcılık alanlarında eğitim verdim. Dağları çok seviyorum. Türkiye’de bir çok çıkış yaptım. Mesela, guruplarımla Ağrı Dağı’nın zirvesine yirmi dokuz defa, Kaçkar Dağı’na ise yirmi defa tırmandım. Kışın da aynı dağlara kayakla çıkıyoruz. Tam bir Kapadokya aşığıyım. Baharda konuklarımızla bülbüllerin, sarıasmaların cıvıltısını dinleyip piknik yapıyoruz.

Yabancı konuklarımıza İngilizce dilinde rehberlik hizmeti veriyorum. Ayrıca bugünlerde İspanyolca öğreniyorum. Bir turda en önemli unsurun bilgili, kültürlü, anlayışlı, düşünceli ve tecrübeli bir rehber olduğunun farkındayım. Bu yüzden her yıl aylarca zamanımı mesleki araştırmalara ayırıyorum. Bitkiler ve kuşların yanı sıra klasik arkeoloji ve sanat tarihine de derin bir ilgi duyuyorum.

Benim turizm anlayışım yanlızca ören yerlerini gezip tarihi bilgiler vermek değil,  ziyaret edilen yöreyi her yönüyle tanıtarak unutulmayacak bir tecrübe yaşatmaktır. Türkiye’miz, tarihi değerleriyle olduğu kadar kültürüyle, mutfağıyla, folklörüyle ve doğasıyla da çok zengin bir ülkedir. Tüm bu özelliklerin sunulduğu bir gezi çok daha renkli, keyifli ve tatmin edici olacaktır.

Ben de bir turist olarak yurtdışında pek çok ülkeyi dolaştım. Dolayısıyla, hoşça vakit geçirmek için tatile çıkan bir turistin beklentilerinin ve ihtiyaçlarının neler olabileceğini çok iyi öğrendim. Bir başka deyişle, siz konuklarımıza daha anlayışlı hizmet verebilmek için kendimi daima sizlerin yerine koyuyorum.

Sizleri misafirim olarak ağırlamaktan, bilgilerimi sizlerle paylaşmaktan çok mutlu olacağım. Her türlü gezide rehberiniz olmaya ve ülkemizin güzelliklerini sizlerle birlikte yeniden keşfetmeye hazırım. Peki siz bambaşka bir deneyime hazır mısınız?

Türkiye’de vermekte olduğum rehberlik hizmetleri ve bölgelerini aşağıda görebilirsiniz:

Tarih, Kültür, Folklör, Arkeoloji, Sanat Tarihi, İnanç Turları

Türkiye’deki tüm ören yerleri, antik yerleşimler, kutsal ibadethaneler, milli parklar ve müzelerin yanısıra; Doğu Anadolu, Batı Anadolu ve Karadeniz Bölgesi, Çanakkale Gelibolu Tarihi Yarımadası, Kapadokya, İstanbul, özel, aile ve şehir turları.

Dağcılık, Kar Hediği ve Yürüyüş Turları

Kapadokya, Likya yolu, Kaçkarlar, Aladağlar, Bolkarlar, Karçal Dağı, Ağrı dağı, Erciyes Dağı, Hasan Dağı, Akdağ.

Dağ Bisikleti Turları

Kapadokya, Aladağlar, Adana, Kayseri, Niğde, Likya yolu, Göcek ve Fethiye bölgesi.

Dağ Kayağı Turları

Aladağlar, Erciyes, Bolkar Dağları, Hasan Dağı, Kaçkar Dağları, Ağrı Dağı.

Mavi Yolculuk Tekne Turları

Antalya, Olympos, Kekova, Kaş, Kalkan, Fethiye, Dalyan, Marmaris, Bodrum bölgeleri.

Kuş Gözlemi ve Botanik Turları

Likya bölgesi ve Kapadokya.

Ayrıca talep ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizlere özel programlar hazırlayabilir, arzu ettiğiniz her bölgede rehberlik hizmeti verebilirim.

NOT: Tüm hizmetlerimiz ve turlarımız, TÜRSAB’ın “A-1992” numaralı yasal seyahat işletmesi belgesine sahip bir tur operatörü olan “SOBEK SEYAHAT ACENTASI (Aşağı Kayabaşı Mahallesi, Öğretmen Okulu, 4. Sokak No:1/C  Niğde)” tarafından düzenlenmektedir.

Biz rehberlerin üstlendiği sorumluluklar arasında ilkyardım ve acil müdahale bilgisinin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyim. 2003 yılından bu yana, A.B.D.’nde, başta “doğada acil tıp teknisyenliği olmak üzere bir çok acil tıp eğitimi aldım. O yıllardan beri acil sağlık alanında eğitimler veriyorum, uygulamalar yapıyorum. Turlarda da sizlerin güvenliği için kapsamlı acil sağlık setimi her zaman yanımda taşıyorum.